na czym polega?

Nawilżanie skóry od wewnątrz

Każdy chciałby mieć gładką, elastyczną i nawilżoną skórę. Niestety nie zawsze osiągnięcie tego jest proste. Cera każdego dnia jest narażona na działanie czynników, które mogą skutkować jej przesuszeniem. W walce o dobre nawilżenie skóry trzeba pamiętać nie tylko o stosowaniu kosmetyków, ale również o nawilżaniu od wewnątrz. Jeśli wiemy, jak to robić to z pewnością uda się nam uzyskać piękną, młodą skórę. Jak nawilżać skórę od środka?

Nawilżanie skóry od wewnątrz

Postaw na wodę!

To oczywiste, że organizm potrzebuje odpowiedniego nawodnienia. Musimy zadbać o to, by każdego dnia pić co najmniej 2 ? 2,5l wody mineralnej najlepiej niegazowanej. Można sięgać także po herbaty ziołowe i owocowe, herbatę zieloną oraz czerwoną, naturalne soki tłoczone i wyciskane. Nie będzie nic złego w tym, jeśli do wody dodamy dla smaku liść mięty czy plaster cytryny. W ten sposób organizm się nawodni a nasza skóra zmieni swój wygląd. W trakcie gorących dni warto zwiększyć ilość wody, jaką dziennie wypijamy. Dzięki temu będziemy oczyszczać skórę od wewnątrz.

Nawodnieniu skóry na pewno nie służą kolorowe napoje gazowane, które mają w sobie wiele cukru, konserwantów, sztucznych barwników i aromatów. Są one pozbawione składników mineralnych czy witamin. Lepiej ich unikać lub całkowicie wyeliminować ze swojej diety.

Dieta nawilżająca

Co jeść, by nawilżać skórę?

Nie od dziś wiadomo, że dieta ma duże znaczenie i wpływa także na nasz wygląd i kondycję skóry. Jeśli chcemy nawilżyć skórę od środka to oprócz picia wody warto zadbać o odpowiednie żywienie. Ciężko jednoznacznie stwierdzić, czym jest dieta nawilżająca, ale posiłki powinny być zdrowe, zbilansowane i pełnowartościowe. Ma to duży wpływ na stan naszej cery i także na nawilżenie skóry.

Myśląc o tym, by nawilżać skórę od wewnątrz poprzez dietę trzeba koniecznie zadbać o to, by codziennie jeść owoce i warzywa. To właśnie one w głównej mierze składają się z wody, a poza tym mają cenne witaminy i mikroelementy. Dobrze wpłyną na stan skóry. Produkty pełnoziarniste także są mile widziane w diecie, która sprzyja nawilżeniu skóry. W pieczywie, ryżu, makaronach, płatkach owsianych czy dobrej jakości mięsie znajdziemy witaminy z grupy B, które z kolei wspomogą produkcję kolagenu i elastyny. Składniki, które ograniczają utratę wody z organizmu to choćby wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6. Znajdziemy je w rybach, owocach morza i zdrowych olejach. Zrównoważona dieta mocno wesprze nawilżenie naszej skóry.

nawilżanie skóry

Kosmetyki Physiogel®

Wszystkie wysiłki, na jakie się zdobywamy by zadbać o dobre nawilżenie skóry od wewnątrz nie pójdą na marne, jeśli dołożymy do tego odpowiednią pielęgnację skóry i nawilżanie jej kosmetykami Physiogel®. W przeciwnym wypadku woda po prostu z niej wyparuje. Marka zdobyła zaufanie klientów z całego świata a produkty z serii Physiogel jako jedyne na świecie, zostały stworzone w oparciu o technologię BioMimic™.

Zapewnienie najwyższej jakości codziennej pielęgnacji skóry to cel, który przyświecał twórcom kosmetyków Physiogel®. Technologia BioMimic™ stawia na naturalne rozwiązania. Skopiowano w niej genialne rozwiązania inspirowane naturalnymi procesami. Przede wszystkim w produktach Physiogel® znajdziemy te same składniki, które naturalnie występują w skórze. Z kolei odpowiednia formuła umożliwi przeniknąć składnikom w konkretne miejsce, gdzie są potrzebne. Eksperci korzystając z najnowszych rozwiązań stworzyli naturalne kosmetyki, które dbają o skórę i przywracają jej naturalne bariery ochronne. Dzięki temu skóra nie jest narażona na utratę wody. Staje się nawilżona, jędrna i gładka a co najważniejsze nie jest to efekt krótkotrwały.

Korzystając z kosmetyków Physiogel® wzmacniamy i nawilżamy skórę. Nie jest ona także narażona na podrażnienia, ponieważ kosmetyki są bardzo delikatne i odpowiednie także dla wrażliwej skóry. Odpowiednia technologia sprawia, że skóra staje się zdrowa, naturalnie gładka, nawilżona i odporna na podrażnienia. Osoby których skóra jest skłonna do alergii też nie muszą się bać o korzystanie z kosmetyków Physiogel®. Dzięki nim właśnie sprawimy, że skóra stanie się jeszcze bardziej nawilżona a co za tym idzie dużo bardziej odporna na wszelkie szkodliwe czynniki. 

physiogel Balsam

Łagodzenie i ulga

Codzienne nawilżanie

Pielęgnacja włosów i skóry