Codzienne oczyszczanie twarzy – jak robić to prawidłowo?

W dążeniu do nieskazitelnej, pięknej cery konieczne jest zadbanie o dokładne oczyszczanie skóry. Każdemu zależy na tym, by skóra była pozbawiona niedoskonałości, nadmiaru sebum i nie stawała się szorstka. Powinno się zadbać także o to, by oczyścić skórę z martwego naskórka, nadmiaru sebum i wszelkich zanieczyszczeń, jakie osiadają na skórze każdego dnia.

Balsam do ciała Physiogel

Żel do mycia twarzy Pyhsiogel

Jakie efekty przynosi codzienne oczyszczanie twarzy?

Co zyskujemy, gdy odpowiednio dbamy o oczyszczanie skóry twarzy? Przede wszystkim uda się zauważyć, że pory skóry się otworzą i będzie mogła ona swobodnie oddychać. Właśnie dlatego rano i wieczorem powinno się wykonać rytuał dokładnego oczyszczania skóry. Szczególnie w nocy skóra wydziela sebum i jest to konieczne, by ją dokładnie umyć rano przed nałożeniem innych kosmetyków. Do dyspozycji mamy żele, płyny micelarne i toniki, które pozostawią skórę nieskazitelnie czystą. Czego nie może zabraknąć w codziennym oczyszczaniu skóry?

Żel do mycia twarzy

Dokładne oczyszczenie skóry twarzy będzie możliwe, gdy wybierzemy dobry jakościowo kosmetyk. W ten sposób pozbędziemy się tłustej warstwy sebum i zanieczyszczeń z naszej twarzy a przy tym nie podrażnimy naszej cery. Skóra twarzy nie powinna być oczyszczana zwykłym mydłem, ponieważ ono przesuszy skórę i zmieni jej odczyn pH. Wybierając żel do mycia twarzy trzeba zwrócić uwagę, by zawierał on delikatny skład i został przebadany dermatologicznie. Wtedy mamy pewność, że nie zawiera on substancji, które negatywnie wpłyną na stan naszej skóry twarzy.

Maseczka lub peeling

Oprócz oczyszczenia skóry twarzy z zewnętrznej warstwy sebum i zanieczyszczeń warto wykonywać także maseczki i peelingi. Przynajmniej raz w tygodniu możemy właśnie nimi odświeżyć skórę, ale i dostać się głęboko do porów skóry i pozbawić je tłuszczu i brudu. Peeling ma działanie złuszczające i pozwoli usunąć martwy naskórek, a później skóra będzie w stanie przyjąć składniki odżywcze kosmetyków, jakich użyjemy. Maseczki czy peelingi powinny być dobrane konkretnie dla danego rodzaju skóry.

Tonizowanie skóry twarzy – czy warto?

W ostatnim etapie oczyszczania skóry powinno się zadbać o jej tonizowanie. Dzięki produktom takim jak toniki sprawimy, że skóra nie będzie się świecić i wydzieli mniej sebum. W ten sposób także przywrócimy pH do odpowiedniego poziomu i odświeżymy skórę. Po takim zabiegu będzie można stosować kremy, które dobrze wnikną do wnętrza skóry.

Kosmetyki Physiogel® a oczyszczanie twarzy

Wybór kosmetyków, które dokładnie zadbają o naszą skórę nie jest prosty. Trzeba dokładnie zbadać produkty, z jakich chcemy korzystać. Kosmetyki Physiogel wyróżniają się swoją skutecznością, ale też holistycznym podejściem do pielęgnacji. To właśnie dlatego marka zyskała zwolenników na całym świecie i cieszy się ogromnym zaufaniem wśród milionów użytkowników.

Kosmetyki Physiogel opracowano w oparciu o technologię BioMimic™. Jest ona całkowicie inspirowana naturą. Badania i prace ekspertów pozwoliły na skopiowanie naturalnych rozwiązań i zaadoptowanie ich do potrzeb medycznych. Kosmetyki Physiogel przede wszystkim zawierają te same składniki, które naturalnie występują w skórze. Z kolei unikalna formuła sprawia, że składniki wnikają dokładnie tam, gdzie powinny się znaleźć. W ten sposób uzyskujemy produkty, które kompleksowo pielęgnują nawet bardzo suchą czy wrażliwą skórę. Nie jest to efekt krótkotrwały, ponieważ dzięki odbudowaniu naturalnej warstwy hydrolipidowej skóra nie traci wody i pozostaje jędrna i gładka.

Żel do mycia twarzy Physiogel® do skóry suchej i wrażliwej jest idealny do codziennego stosowania. Delikatnie oczyści skórę, nie podrażniając jej. W ten sposób zapobiega on jej wysuszaniu. Można stosować kosmetyk w przypadku wrażliwej skóry, podrażnionej, także z trądzikiem różowatym. Żel do mycia twarzy Physiogel® skutecznie likwiduje uczucie napięcia, szorstkości i dyskomfortu. Dzięki regularnemu korzystaniu z tego produktu idealnie zadbamy o skórę, usuwając wszelkie zanieczyszczenia. Bardzo ważny w przypadku oczyszczania jest aspekt bezpieczeństwa, który w przypadku dermokosmetyków Physiogel jest całościowo spełniony.

 
tags: