Jak rozpoznać czy mam suchą skórę?

Jednym z głównych zadań jakie skóra pełni w naszym organizmie jest zapewnienie funkcji ochronnej oraz kontrola przepływu wilgoci do i z naszego ciała. Kiedy bariera ochronna traci zdolność prawidłowego funkcjonowania, odczuwamy szorstkość i napięcie naszej skóry. 

Brak wystarczającego poziomu nawilżenia skóry może objawiać się na wiele sposobów. Możesz zauważyć, że Twoja skóra zaczyna być napięta, szorstka, popękana, zaczerwieniona czy swędząca. Nasilenie tych objawów będzie zależeć od tego w jakich stopniu bariera ochronna Twojej skóry została osłabiona.

Istnieje wiele objawów, które wskazują na suchą skórę:

 

TWOJA SKÓRA JEST POSZARZAŁA, MASZ WRAŻENIE, ŻE JEST SZORSTKA I NAPIĘTA.
 

To może być pierwszy etap utraty optymalnego nawilżenia skóry i pierwszy sygnał, że bariera ochronna Twojej skóry została naruszona.

dermatologist and author of Skin Rules: Trade Secrets from a Top New York Dermatologist. Keep a bottle of aloe vera in your beach bag this summer—or, even better: use the gel from the actual plant—and apply when needed.

TWOJA SKÓRA JEST NAPIĘTA, ZACZYNA SIĘ ŁUSZCZYĆ I JEST MIEJSCAMI POPĘKANA
 

Jeśli nie zadbasz o swoją skórę w początkowym stadium suchości, może ona stać się jeszcze bardziej przesuszona, w rezultacie doprowadzając do uczucia swędzenia i zmian łuszczycowych. Kolejnym objawem na tym etapie mogą być czerwone plamy.

ŁOKCIE I DŁONIE SĄ SZORSTKIE I POPĘKANE

Niektóre cześci ciała takie jak łokcie, kolana, dłonie czy stopy mają tendencję do bardziej napiętej, szorstkiej skóry, swędzenia oraz pękania. Dzieje się tak dlatego, że są to miejsca bardziej wyeksponowane i narażone na kontakt – dlatego tak ważne jest, żeby nie zaniedbywać ich codziennej pielęgnacji.

 BARDZIEJ WIDOCZNE ZMARSZCZKI

Kiedy Twoja skóra pozostaje przesuszona zbyt długo, naturalne zmarszczki i bruzdy mogą być wyraźniejsze. Suche, łuszczące się partie skóry oraz drobne zmarszczki mogą być widoczne pod oczami, na policzkach oraz w okolicy żuchwy.

Suchość skóry jedną z najczęstszych dolegliwości skórnych, natomiast może być w łatwy sposób złagodzona poprzez codzienną pielęgnację skóry odpowiednimi kosmetykami. Dermokosmetyki marki Physiogel zostały specjalnie opracowane do pielęgnacji skóry bardzo suchej i wrażliwej. W skład serii wchodzą produkty zarówno do pielęgnacji twarzy, jak i ciała, o udowodnionym działaniu wzmacniającym i odbudowującym naturalną barierę ochronną skóry.