Trend alert: glass skin – Wszystko co powinnaś wiedzieć

Jednym z głównych zadań jakie skóra pełni w naszym organizmie jest zapewnienie funkcji ochronnej oraz kontrola przepływu wilgoci do i z naszego ciała. Kiedy bariera ochronna traci zdolność prawidłowego funkcjonowania, odczuwamy szorstkość i napięcie naszej skóry. 

Brak wystarczającego poziomu nawilżenia skóry może objawiać się na wiele sposobów. Możesz zauważyć, że Twoja skóra zaczyna być napięta, szorstka, popękana, zaczerwieniona czy swędząca. Nasilenie tych objawów będzie zależeć od tego w jakich stopniu bariera ochronna Twojej skóry została osłabiona.

Trend glass skin — co to takiego?
Trend glass skin to koreański fenomen w pielęgnacji skóry, który dąży do osiągnięcia efektu gładkiej, nieskazitelnej cery, przypominającej taflę szkła.
 

Idea tego trendu opiera się na osiągnięciu kompleksowej perfekcji skóry, pozbawionej jakichkolwiek niedoskonałości, przebarwień czy zaskórników, a jednocześnie utrzymującej naturalny wygląd. Twarz w stylu glass skin powinna emanować zdrowiem, być jedwabiście gładka i delikatnie lśniąca, przy czym makijaż ma jedynie uzupełniać naturalne piękno skóry, nie zakrywając jej całkowicie.

Efekt glass skin — czy jest ok pod kątem dermatologicznym?

Nadmierne stosowanie kosmetyków może potencjalnie prowadzić do zatkania porów oraz nasilenia problemów skórnych, szczególnie u osób z cerą skłonną do trądziku czy nadmiernego wydzielania sebum. Dlatego chcąc uzyskać efekt glass skin należy zachować równowagę w pielęgnacji skóry oraz stosować produkty odpowiednie dla indywidualnych potrzeb i typu skóry.

Efekt glass skin na twarzy — jak uzyskać?

Podstawą uzyskania efektu glass skin na twarzy jest nawilżanie skóry, np. z użyciem kremu intensywnego Physiogel, co pozwoli jej wyglądać pięknie, zdrowo i promiennie. Oprócz tego ważne są również inne etapy pielęgnacji, takie jak:

  • dwuetapowy demakijaż i oczyszczanie — w tym celu można użyć żelu do mycia twarzy Physiogel;
  • tonizowanie;
  • regularne złuszczanie naskórka za pomocą delikatnych peelingów enzymatycznych;
  • ochrona przed słońcem.

Istotne jest zachowanie balansu w stosowaniu produktów, aby uniknąć przesadnego obciążenia skóry. W przypadku skóry tłustej i trądzikowej dobór kosmetyków powinien wspomagać walkę z niedoskonałościami. Chcąc uzyskać efekt glass skin, należy też pamiętać o delikatnym makijażu, który ma jedynie podkreślić i wydobyć naturalne piękno. Warto oczywiście zdawać sobie sprawę z tego, że skóra nie musi być idealnie gładka, aby była zadbana.