Idea

Technologia BioMimic®

Idea przyświecająca rozwijaniu technologii BioMimic® to zapewnienie najwyższej jakość codziennej pielęgnacji skóry, opartej o badania naukowe oraz osiągnięcia technologiczne. Technologia BioMimic® (z grec. bios-życie, mimesis-naśladować) inspirowana jest naturą. Wieloletnie badania naturalnych procesów pozwoliły na skopiowanie jej genialnych rozwiązań i zaadoptowanie do potrzeb medycznych. Produkty marki Physiogel® zawierają te same składniki, które naturalnie występują w skórze. Jednak same składniki to dopiero początek. Kluczem do sukcesu okazuje się formuła, która umożliwi przeniknąć składnikom w odpowiednie miejsce. Eksperci marki Physiogel®, posługując się zaawansowanymi technikami laboratoryjnymi, wypracowali sposób na uzyskanie dermokosmetyków, które dzięki biomimicznemu sposobowi działania zapewniają kompleksową pielęgnację skóry suchej i wrażliwej. Technologia BioMimic® pozwala na odbudowanie bariery ochronnej skóry, przeciwdziałającej utracie wody.

Jak działa?

Zaawansowana technologia BioMimic® naśladuję lamelarną strukturę skóry oraz zawiera lipidy, które naturalnie występują w naszej skórze. Lipidy użyte w technologii BioMimic® chronią komórki skóry zatrzymując wodę. Komórki skóry otoczone lipidami tworzą barierę ochronną, która nie tylko zapobiega utracie wilgoci, ale także wnikaniu substancji drażniących takich jak bakterie, wirusy czy grzyby. W ten sposób produkty oparte o technologię BioMimic® wspierają naturalne funkcje skóry. Udowodniono klinicznie, że bariera lipidowa skóry po zastosowaniu Physiogel® z technologią BioMimic® została zregenerowana i wzmocniona, dzięki czemu ważna dla organizmu wilgoć pozostaje w skórze, a szkodliwe czynniki nie mogą wnikać do jej wnętrza.

Pęcherzykowata struktura tradycyjnej emulsji
Co zyskujemy?

Physiogel®, którego działanie opiera się na zaawansowaną technologię BioMimic® wzmacnia i nawilża wrażliwą skórę, odbudowując jej naturalną barierę ochronną. Dzięki tej technologii, przy regularnym stosowaniu skóra będzie zdrowa, naturalnie gładka, nawilżona i odporna na podrażnienia oraz stanie się mniej wrażliwa.