Sucha Skóra

Skóra sucha to bardzo często spotykany problem – doświadczają go ludzie w każdym wieku, z różnych powodów. Suchość skóry może dotyczyć każdej części ciała – można mieć suchą skórę twarzy lub ciała lub generalnie suchą skórę. Suchość skóry w większości przypadków jest odczuwalna w dotyku, jednak nie zawsze jest oczywiste, że właśnie taki typ skóry mamy.

Problem suchej i wrażliwej skóry dotyczy coraz większej liczby osób w różnym wieku. Objawia się zaczerwienieniem, szorstkością oraz nieprzyjemnym uczuciem ściągnięcia i dyskomfortu. Jak pielęgnować skórę suchą ze skłonnością do podrażnień? Jakie kosmetyki wybierać dla skóry suchej i wrażliwej, czego unikać?

Skóra sucha i wrażliwa

Dlaczego skóra staje się sucha?

Powodem, dla którego skóra może stać się sucha jest brak nawilżenia w warstwie rogowej naskórka, co może powodować uszkodzenia powierzchni skóry np. pęknięcia. Medyczne określenia na suchą skórę to takie terminy jak: rogowacenie naskórka, kserodermia, atopowe zapalenie skóry (czyli niedobór oleistej wydzieliny produkowanej przez gruczoły w skórze).

Regularne stosowanie produktów nawilżających zazwyczaj pomaga przywrócić prawidłowe nawilżenie suchej skórze. 

Dowiedz się więcej jak rozpoznać czy masz suchą skórę oraz przyczyny skóry suchej.

physiogel Balsam

Łagodzenie i ulga

Codzienne nawilżanie

Pielęgnacja włosów i skóry