Skóra ze skłonnością do zaczerwienienia

Skóra zaczerwieniona jest często spotykana. Kiedy dla jednych może mieć łagodne symptomy i nie przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu, to dla innych może być powodem do wielu stresów. Po pierwsze dobrze jest dowiedzieć się co dokładnie powoduje zaczerwienienie, tak aby móc poradzić sobie z problemem w jak najlepszy sposób.

Co może powodować zaczerwienienie?

Istnieje wiele powodów, dla których Twoja skóra jest podatna na zaczerwienienie na twarzy.

Chroń swoją skórę przed słońcem. Codziennie rano nakładaj na twarz krem z filtrem minimum 30 SPF. Nosząc kapelusz z szerokim rondem dodatkowo ochronisz twarz przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

Zewnętrzna warstwa Twojej skóry jest naturalną barierą lipidową, która zapobiega utracie nawilżenia wewnątrz skóry oraz chroni ją przed bakteriami i alergenami z zewnątrz. Jeżeli bariera lipidowa Twojej skóry jest wysuszona, staje się ona bardziej podatna i wrażliwa na czynniki, które mogą wywołać zaczerwienienia. W takiej sytuacji zaczerwienienie może zostać wywołane nawet przez tak prostą czynność jak użycie mydła.

Kolejną z możliwych przyczyn zaczerwienionej skóry jest trądzik różowaty. Może on powodować miejscowe zaczerwienienie skóry twarzy, poprzez czerwoną skórę na całej powierzchni twarzy do innych symptomów takich jak plamy na skórze, suchość czy ból powiek.

Dowiedz się więcej czytając artykuł jak rozpoznać czy moja skóra jest skłonna do zaczerwienienia oraz jak zminimalizować objawy zaczerwienienia skóry, a także pielęgnacja skóry skłonnej do zaczerwienienia.

physiogel Balsam

Łagodzenie i ulga

Codzienne nawilżanie

Pielęgnacja włosów i skóry