Skąd mam wiedzieć, że moja skóra jest skłonna do zaczerwienienia?

Kiedy naturalna bariera lipidowa Twojej skóry jest uszkodzona, staje się ona podatna na negatywne czynniki wewnętrzne oraz zewnętrzne, które mogą powodować podrażnienia i wywoływać zaczerwienienie skóry. Zaczerwienienie skóry twarzy zwykle wystepuje na policzkach, czole, nosie oraz podbródku.

Istnieje kilka objawów, które mogą wskazywać na skórę ze skłonnością do zaczerwienienia:

Łatwo się czerwienisz i rumienisz

Zaczerwienienie i rumieniec objawiają się podobnie, jednak przyczyny, które leżą u ich podstawy są inne. Rumieniec ma podłoże emocjonalne, zaczerwienienie zaś fizyczne. Obydwa stany charakteryzują się uczuciem gorąca oraz nagłym zaczerwienienem występującym na szyi, klatce piersiowej i twarzy. Taki stan może pojawić się bez ostrzeżenia i często występuje jako fizyczna reakcja na lęk, stres czy zawstydzenie. Kiedy czerwienisz się lub rumienisz, naczynia krwionośne na Twojej twarzy rozszerzają się, wtedy to na twarzy widoczne są czerwone plamy lub występuje zaczerwienienie większej powierzchni twarzy. W dłuższym okresie czasu, naczynia krwionośne mogą jeszcze bardziej się rozszerzać, powodując zaczerwienienie stanem premanentnym.

Masz skórę wrażliwą

Skóra wrażliwa jest dużo bardziej podatna na negatywne czynniki zewnętrzne niż skóra normalna. Może odczuwać ona dyskomfort lub reagować w sposób trudny do przewidzenia. Natomiast czynniki, które powodują takie reakcje skóry mogą być inne dla każdej osoby. Zaczerwienienie twarzy to częsty symptom skóry wrażliwej i zazwyczaj pojawia się kiedy delikatna i wrażliwa skóra reaguje na czynniki wewnętrzne takie jak zmiany hormonalne czy stres, jak również na negatywne czynniki zewnętrzne, także te pochodzące ze środowiska.

Cierpisz na alergię

Skóra może stać się zaczerwieniona lub mogą pojawić się na niej czerwone plamy jako efekt kontaktu z alergenami takimi jak pyłki kwiatowe, niektóre drażniące składniki i detergenty lub jako efekt alergii czy nietolerancji pokarmowej.

Wymieniliśmy tylko kilka objawów, które mogą wskazywać na skórę skłonną do zaczerwienienia. Natomiast jesli jesteś zaniepokojony objawami swojej skóry lub nie wiesz na 100% co powoduje zaczerwienienie Twojej twarzy, rekomendujemy rozmowę i fachową poradę dermatologa lub farmaceuty.

physiogel Balsam

Łagodzenie i ulga

Codzienne nawilżanie

Pielęgnacja włosów i skóry