Pielęgnacja skóry wrażliwej

Pielęgnacja skóry jest bardzo ważna, w szczególności jeśli jest to skóra wrażliwa. Jeśli Twoja skóra ma skłonność do świecenia się i zaczerwienienia, wpływa to na Twój wygląd i w rezultacie obniża samopoczucie. Głowa do góry – istnieją sposoby na ukojenie skóry zaczerwienionej i powrót do normalnego wyglądu.

Dbanie o skórę

Jeśli Twoja skóra jest wrażliwa, poniżej znajdziesz kilka porad do codziennego stosowania, które pomogą Ci utrzymać zdrowy wygląd Twojej skóry.

  • Chroń swoją skórę przed słońcem, zwłaszcza jeśli występuje u Ciebie trądzik różowaty.Codziennie rano nakładaj na twarz krem z filtrem minimum 30 SPF. Nosząc kapelusz z szerokim rondem dodatkowo ochronisz twarz przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.
  • Do mycia twarzy używaj bezzapachowego mydła, a najlepiej medycznego zamiennika mydła czyli emolientu.
  • Jeśli Twoja skóra jest sucha lub wrażliwa używaj bezzapachowych balsamów do codziennej pielęgnacji ciała.
  • Wypróbuj kilka marek kremów czy balsamów i spróbuj znaleźć najlepsze kosmetyki dla Twojej skó
  • Używaj kremów i balsamów natychmiast po prysznicu czy umyciu twarzy. To pozwoli zatrzymać większy poziom nawilżenia w Twojej skó
Pij wodę!

Równie ważne, jak to co jesz, jest to co pijesz. Dla zachowania zdrowej skóry pij przynajmniej od 6 do 8 szklanek wody każdego dnia. Woda, chude mleko, herbata czy kawa bez cukru to wartościowe napoje.

Jeśli Twoja skóra świeci się, spróbuj znaleźć przyczynę tej sytuacji. Mogą mieć na to wpływ kosmetyki czy detergenty, których używasz, a także obtarcia skóry od szorstkich ubrań, które podrażniają skórę. Kiedy znajdziesz przyczynę, co dokładnie drażni Twoją skórę, możesz wyeliminować te czynniki, odzyskać kontrolę i zdecydowanie obniżyć efekt świecenia się Twojej skóry.

Technologia BioMimic w produktach Physiogel

Kremy i balsamy nawilżające Physiogel zawierają zaawansowaną technologię BioMimic, która przynosi ulgę skórze oraz wzmacnia i odbudowuje barierę ochronną skóry. Inspirowana naturalną strukturą skóry, technologia BioMimic oparta jest o lipidy podobne do tych naturalnie występujących w skórze. Dzięki temu potrafi uzupełnić braki lipidów występujące z suchej skórze. Wśród dermokosmetyków Physiogel znajdziesz także produkty z serii „Łagodzenie i Ulga”, które pomagają ukoić suchą, zaczerwienioną, podrażnioną skórę i sprawić, że będziesz wyglądać i czuć się zdecydowanie lepiej.

physiogel Balsam

Łagodzenie i ulga

Codzienne nawilżanie

Pielęgnacja włosów i skóry