Pielęgnacja skóry skłonnej do zaczerwienienia

Jeżeli posiadasz skórę skłonną do zaczerwienienia, ważne jest aby prawidłowo ją pielęgnować. Zaczerwieniona skóra na twarzy może niekorzystnie wpływać na Twój wygląd, a w konsekwencji na Twoje samopoczucie. Głowa do góry – istnieją sposoby na ukojenie skóry zaczerwienionej i powrót do normalnego wyglądu.

Jeżeli posiadasz skórę skłonną do zaczerwienienia, możesz wprowadzić do swojego codziennego życia kilka zmian, aby lepiej i skuteczniej zadbać o swoją skórę. Oto nasze porady:

Chroń swoją skórę przed słońcem

Codziennie rano nakładaj na twarz krem z filtrem minimum 30 SPF. Nosząc kapelusz z szerokim rondem dodatkowo ochronisz twarz przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

Delikatnie myj swoją twarz

Codziennie rano nakładaj na twarz krem z filtrem minimum 30 SPF. Nosząc kapelusz z szerokim rondem dodatkowo ochronisz twarz przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Dodatkowo używaj kremów i balsamów natychmiast po prysznicu czy umyciu twarzy. To pozwoli zatrzymać większy poziom nawilżenia w Twojej skórze.

Jedz zdrowo!

Pozwoli to odżywić również Twoją skórę – w szczególności jeżeli Twoja dieta będzie bogata w antyoksydanty, które pomagają utrzymać tkanki w ciele w dobrym stanie. Staraj się każdego dnia spożywać jak najwięcej warzyw i owoców.

Pij wodę!

Równie ważne, jak to co jesz, jest to co pijesz. Dla zachowania zdrowej skóry pij przynajmniej od 6 do 8 szklanek wody każdego dnia. Woda, chude mleko, herbata czy kawa bez cukru to wartościowe napoje.

Rzuć palenie!

Palenie obniża elastyczność Twojej skóry, gdyż niszczy cenny kolagen, zawarty w Twojej skórze. Miej świadomość, że jeśli palisz, Twoja skóra może się przedwcześnie zestarzeć. Zachowanie młodego wyglądu to natomiast tylko jeden z długiej listy argumentów, które przemawiają za rzuceniem palenia.

Jeśli Twoja skóra staje się coraz bardziej zaczerwieniona, spróbuj znaleźć przyczynę tej sytuacji. Mogą mieć na to wpływ spożywany alkohol, stosowanie ostrych przypraw w kuchni, stresujący tryb życia czy forsujące ćwiczenia. Kiedy znajdziesz przyczynę, co dokładnie podrażnia Twoją skórę, możesz wyeliminować te czynniki, odzyskać kontrolę i zdecydowanie obniżyć efekt zaczerwienienia Twojej skóry.

Rekomendacja produktów dla osób posiadających skórę skłonną do zaczerwienienia

Istnieją konkretne produkty, których stosowanie łagodzi i koi skórę z zaczerwienieniem
  • Do mycia twarzy używaj bezzapachowego mydła, a najlepiej medycznego zamiennika mydła czyli emolientu.
  • Jeśli Twoja skóra jest sucha lub wrażliwa używaj bezzapachowych kremów i balsamów do codziennej pielęgnacji ciała.
  • Wypróbuj kilka marek kremów czy balsamów i spróbuj znaleźć najlepsze kosmetyki dla Twojej skóry.

Kremy i balsamy nawilżające Physiogel zawierają zaawansowaną technologię BioMimic, która przynosi ulgę skórze oraz wzmacnia i odbudowuje barierę ochronną skóry. Inspirowana naturalną strukturą skóry, technologia BioMimic oparta jest o lipidy podobne do tych naturalnie występujących w skórze. Dzięki temu potrafi uzupełnić braki lipidów występujące z suchej skórze. Wśród dermokosmetyków Physiogel znajdziesz produkty z serii „Łagodzenie i Ulga”, które pomagają ukoić zaczerwienioną skórę i sprawić, że będziesz wyglądać i czuć się zdecydowanie lepiej.

physiogel Balsam

Łagodzenie i ulga

Codzienne nawilżanie

Pielęgnacja włosów i skóry