Pielęgnacja cery trądzikowej

Zmiany skórne są problemem niejednej osoby. Często bardzo ciężko ustalić przyczynę ich powstawania, co może potęgować stres a nierzadko kompleksy. Zmiany trądzikowe dotykają nie tylko młode osoby, ale również dorosłe, zarówno kobiety jak i mężczyzn. Cera trądzikowa jest wymagająca i trzeba odpowiednio ją pielęgnować. Konieczne są codzienne rytuały, które oczyszczą, odświeżą i zmatują tłustą, trądzikową skórę. Kosmetyki Physiogel® są odpowiednie do pielęgnacji skóry wrażliwej i z niedoskonałościami. 

pielęgnacja

Cera trądzikowa ? dlaczego tak ciężko o nią zadbać?

Osoby, które posiadają cerę trądzikową muszą walczyć z rozszerzonymi porami, zaskórnikami, wypryskami czy zmianami ropnymi. Niestety mogą też pojawiać się na skórze (najczęściej twarzy) blizny. Zmiany skórne nie są atrakcyjne i często przypominają wysypkę alergiczną. Skóra trądzikowa ma problemy z prawidłowym gospodarowaniem sebum i przez to tworzą się krostki czy wykwity. Jednak nie można mylić cery trądzikowej z tłustą, choć o obie ciężko zadbać.

pielęgnacja

Odpowiednia pielęgnacja cery trądzikowej

Cera trądzikowa wymaga odpowiedniej, delikatnej pielęgnacji a składa się na nią przede wszystkim dobre oczyszczanie twarzy, złuszczanie martwego naskórka, nawilżanie oraz tonizacja. Dopiero wtedy można cieszyć się najlepszym wyglądem i zdrową skórą. Najważniejsze jest to, żeby zadbać o zmiany skórne i jak najszybciej się ich pozbywać.

  • Oczyszczanie twarzy

Codzienne rytuały w pielęgnacji skóry trądzikowej muszą zaczynać się od dobrego oczyszczenia skóry. Codziennie rano i wieczorem powinno się umyć skórę żelem czy innym kosmetykiem, który oczyści skórę z wszelkich zanieczyszczeń i nadmiaru sebum. W ten sposób uda się znormalizować wydzielanie łoju. Kosmetyki do mycia skóry trądzikowej powinny być delikatne i zawierać przyjazne skórze składniki aby dodatkowo skóry nie podrażnić co może być powodem kolejnych problemów skórnych.

  • Peeling twarzy

Osoby posiadające skórę skłonną do zmian trądzikowych powinny przynajmniej raz w tygodniu wykonywać peeling. W ten sposób uda się odblokować ujścia gruczołów łojowych, oczyścić skórę z resztek zanieczyszczeń, a także delikatnie usunąć martwy naskórek bez podrażniania skóry i zaogniania zmian skórnych. Do wyboru mamy peeling enzymatyczny lub mechaniczny.

  • Tonizacja skóry

Przed nałożeniem kremu na oczyszczoną skórę trądzikową warto ją tonizować odpowiednim kosmetykiem. W ten sposób przywrócimy skórze naturalny odczyn pH i w ten sposób tez zmniejszymy wydzielanie sebum.

  • Krem do cery trądzikowej

Kremy dla cery trądzikowej mają na celu zapewnienie odpowiedniej gospodarki wodno-tłuszczowej w skórze. Kosmetyki powinny być lekkie. Cera trądzikowa powinna być nawilżona, ale też zmatowiona. Powinno się korzystać z kosmetyków, które dokładnie zadbają o skórę a przy tym jej nie podrażnią.

Physiogel

Kosmetyki Physiogel® a cera trądzikową

Kosmetyki Physiogel® cechują się wieloma wyjątkowymi cechami. Są polecane osobom, których skóra potrzebuje produktów skutecznych ale i bardzo bezpiecznych. Produkty Physiogel® to jedyne kosmetyki na świecie oparte o technologię BioMimic™. Jest to gwarancja skuteczności potwierdzona licznymi badaniami, z którymi można zapoznać się również na tej stronie.

Decydując się na kosmetyki Physiogel® mamy też pewność, że nie wywołują one alergii czy innych zmian skórnych. Produkty rzeczywiście dbają o skórę, wcale jej nie obciążając. W tych produktach na pewno nie znajdziemy barwników, substancji zapachowych czy konserwantów. W dermokosmetykach Physiogel® znajdują się tylko niezbędne i łagodne składniki. Zalecane są do codziennej pielęgnacji nawet najbardziej wrażliwej i delikatnej skóry, w tym do pielęgnacji skóry dziecięcej. Tym bardziej będą skutecznie pielęgnować skórę trądzikową, która jest bardzo wymagająca.

Przede wszystkim żel do mycia twarzy do skóry suchej i wrażliwej Physiogel® pozwoli na dokładne oczyszczenie skóry bez jej niepotrzebnego podrażniania czy obciążania. Skóra trądzikowa na pewno doceni skuteczność i łagodność tego produkty. Kosmetyki Physiogel® to innowacja na rynku ogólnoświatowym. Pomogą także w walce z trądzikiem.

physiogel Balsam

Łagodzenie i ulga

Codzienne nawilżanie

Pielęgnacja włosów i skóry