Pięć faktów, których nie wiedziałeś o skórze wrażliwej

Czy wiesz, że nie istnieje konkretna dermatologiczna definicja dla skóry wrażliwej?

Termin „skóra wrażliwa” jest zwyczajowo używany na opisanie odczucia reakcji skóry na składniki drażniące, bądź negatywne czynniki zewnętrzne pochodzące ze środowiska takie jak zmienna pogoda, brud czy zanieczyszczenie powietrza.

Poniżej przedstawiamy 5 faktów, których możesz nie wiedzieć na temat skóry wrażliwej.

Skóra wrażliwa może być dziedziczna

Wrażliwość skóry może być powiązana z podstawowym, chorobowym stanem skóry np. wypryskiem atopowym, trądzikiem lub trądzikiem różowatym, które to choroby bywają dziedziczne.

Stres może nasilać wrażliwość skóry

Stres może zaburzać równowagę hormonalną organizmu i tym samym obniżać efektywność lipidowej bariery ochronnej skóry. To powoduje, że skóra wrażliwa staje się sucha i bardziej podatna na reakcje skórne. Postaraj się codziennie znaleźć czas na relaks i pomoc w przeciwdziałaniu efektom stresującego trybu życia.

Woda z kranu może zwiększać wrażliwość skóry

Czy mieszkasz na obszarze, gdzie woda z kranu jest miękka czy twarda? Twarda woda zawiera wyższe stężenie minerałów, które mogą podrażniać skórę suchą i wrażliwą. Jeżeli woda w Twoim kranie jest twarda, możesz założyć zmiękczacz lub uzdatniacz do wody.

Możesz doświadczać wrażliwości skóry w każdy wieku

Efektywność naturalnej bariery ochronnej skóry maleje wraz z wiekiem. W związku z tym Twoja skóra może stać się nadwrażliwa w każdym wieku, w efekcie osiągając stan skóry wrażliwej z jej objawami.

Możesz złuszczać skórę wrażliwą

Złuszczanie skóry wrażliwej jest dopuszczalne, tak długo jak Twoja skóra czuje się komfortowo podczas złuszczania, a także bezpośrednio po zabiegu. Używaj produktów do delikatnego złuszczania, aplikując je na oczyszczona skórę. Wykonuj taki zabieg nie więcej niż dwa razy w tygodniu. Nie zapominaj o nawilżeniu skóry po zabiegu.

physiogel Balsam

Łagodzenie i ulga

Codzienne nawilżanie

Pielęgnacja włosów i skóry