Jak można zminimalizować oznaki zaczerwienienia skóry twarzy?

Zaczerwienienie na Twojej twarzy pojawia się kiedy najdrobniejsze naczynia krwionośne – naczynia włosowate, rozszerzają się. W tym momencie przepływa przez nie więcej krwi, co powoduje zaczerwieniony wygląd twarzy. Zrozumienie przyczyn i czynników, które powodują zaczerwienienie skóry twarzy, może zdecydowanie zmniejszyć ich negatywne oddziaływanie. Oto kilka wskazówek, które pomogą zminimalizować objawy zaczerwienienia:

Używaj łagodnych produktów do pielęgnacji twarzy

Niektóre produkty domowego użytku zawierają drażniące składniki, które mogą pozbawić skórę zawartych w niej naturalnych olejów i powodować, że stanie się ona zaczerwieniona oraz podrażniona. Wybieraj produkty łagodne i bezzapachowe.

Chroń się przed nagłymi zmianami temperatur

Nagła zmiana temperatury może powodować rozszerzanie się naczyń krwionośnych na twarzy i prowadzić do zaczerwienienia. Chroń skórę swojej twarzy stosując codziennie dowolny kosmetyk z filtrem, a także owijaj szyję i podbródek szalikiem w celu ochrony tych części ciała w chłodniejsze dni.

Unikaj pikantnych potraw i alkoholu

Ostre przyprawy mogą wywoływać podrażnienia, tak samo jak zbyt duża ilość alkoholu. Staraj się ograniczyć ilość spożywanego alkoholu i unikaj pikantnych przypraw podczas gotowania lub w potrawach, które spożywasz poza domem.

Kiedy już wiesz jak minimalizować oznaki zaczerwienienia skóry twarzy, podejmij działania aby skutecznie chronić swoją skórę i zapobiegać występowaniu zaczerwienienia. Jednak jeśli stan Twojej skóry nadal Cię martwi, polecamy wizytę u dermatologa lub rozmowę z farmaceutą.

physiogel Balsam

Łagodzenie i ulga

Codzienne nawilżanie

Pielęgnacja włosów i skóry