Codzienne nawilżenie skóry

Nawilżenie skóry - wstęp

Nawilżenie skóry - dlaczego tak ważna jest codzienna pielęgnacja?

Każdego dnia wiele czynników wpływa na nawilżenie naszej skóry a więc również na ogólną jej kondycję. Dbając o siebie z pewnością chcemy zrobić wszystko, by skóra pięknie się prezentowała i pozostawała w nieskazitelnej kondycji. To właśnie od wyglądu skóry w dużym stopniu zależy nasza prezencja i wrażenie, jakie pozostawiamy. Na naszej skórze wypisany jest także ogólny stan naszego zdrowia. W jaki sposób powinno się dbać o skórę i dlaczego jej nawilżenie jest tak ważne?

Nawilżenie skóry - indywidualne podejście

Wygląd skóry ? Twoja wizytówka

Każdy człowiek wyróżnia się konkretnymi cechami. Podobnie skóra u każdej osoby może cechować się innymi walorami ale i potrzebami. Na co dzień stosujemy przeróżne kosmetyki, które mamy nadzieję sprawiają, że skóra staje się jędrna, zdrowa i piękna. Skóra to wizytówka każdego z nas. Nie można obyć się bez codziennej pielęgnacji całego ciała. Podstawą jest nawilżenie i jest to temat nad którym warto pochylić się na dłużej.

Nawilżenie

Jak zadbać o dobre nawilżenie skóry?

Wiele czynników atmosferycznych, niewłaściwe nawyki żywieniowe czy po prostu zmęczenie mogą negatywnie wpływać na ogólną kondycję skóry. Bardzo często staje się ona sucha, podrażniona czy wręcz szorstka. Widząc takie sygnały trzeba reagować i przyjrzeć się bliżej potrzebom swojej skóry.

Podstawowym czynnikiem, który wpływa na utrzymanie skóry w dobrej formie jest odpowiednie nawilżenie. To na tym powinno nam zależeć najbardziej, jeśli chcemy zachować zdrowy i młodzieńczy wygląd. O nawilżenie skóry powinno zadbać się codziennie rano i wieczorem, aplikując odpowiedni kosmetyk. Jeśli efekt ma być długofalowy zależy nam na uruchomieniu naturalnych mechanizmów, jakie wiążą wodę w skórze. Powinniśmy mieć to na uwadze przy wyborze kremów czy balsamów. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na składniki, które w żadnym wypadku nie mogą działać drażniąco a więc substancje takie jak: barwniki, substancje zapachowe czy konserwanty nie są pożądane.

Nawilżenie - skóra wrażliwa

Pielęgnacja skóry wrażliwej

Dużym wyzwaniem jest pielęgnacja skóry wrażliwej, która jest bardzo delikatna i gwałtownie reaguje na zewnętrzne czynniki drażniące. W tym przypadku trzeba być bardzo ostrożnym dobierając kosmetyki do codziennej pielęgnacji. Domowe zabiegi na pewno muszą obejmować dokładne oczyszczenie skóry i nawilżanie kremem dopasowanym do jej potrzeb. Przede wszystkim należy kierować się jedną z naczelnych zasad etycznych w medycynie Primum non nocere (z łac. ?po pierwsze nie szkodzić?). Warto stawiać na profesjonalne produkty doszczętnie przebadane pod kątem bezpieczeństwa i działania. Wyniki badań powinny być ogólnodostępne, aby każdy zainteresowany bez problemu mógł je znaleźć.  Skóra wrażliwa to na pewno duże wyzwanie pielęgnacyjne, jednak z odpowiednią pomocą w postaci naprawdę dobrych kosmetyków bez problemu powinniśmy sobie z nią poradzić.

Nawilżenie - kosmetyki Physiogel®

Recepta na nawilżoną skórę - kosmetyki Physiogel®

Jednymi z najbardziej skutecznych kosmetyków do nawilżenia skóry są produkty marki Physiogel®. Jej historia zaczęła się już w roku 1847. Wieloletnie badania pozwoliły na opracowanie technologii, która nie tylko jest niesamowicie skuteczna jeżeli chodzi o nawilżanie skóry ale i całkowicie bezpieczna. Doświadczenie marki pozwoliło na stworzenie produktów, które zdobyły zaufanie i podbijają serca konsumentów na całym świecie.

Nawilżenie - technologia BioMimic™

Technologia BioMimic™ - co to takiego?

Technologia BioMimic™ została opracowana, żeby zapewnić jak najwyższą jakość codziennej pielęgnacji skóry. Opiera się ona o badania naukowe i osiągnięcia technologiczne. Przede wszystkim technologia ta inspirowane jest naturą. Eksperci marki Physiogel skopiowali genialna rozwiązania jakie występują w naturze i zaadoptowali je do potrzeb medycznych. W produktach marki Physiogel® znajdują się wyłącznie naturalne składniki, skomponowane w oparciu o naturalny skład naszej skóry.

W technologii BioMimic™ użyto lipidów, które chronią komórki skóry zatrzymując wodę. W ten sposób skóra nie tylko jest nawilżona, ale również chroniona przed niebezpiecznymi czynnikami zewnętrznymi. Nawet w przypadku bardzo suchej czy wrażliwej skóry kosmetyki Physiogel® poradzą sobie z przywróceniem jej świetnego wyglądu.

physiogel Balsam

Łagodzenie i ulga

Codzienne nawilżanie

Pielęgnacja włosów i skóry